SENTICON

HAKKIMIZDA - EUBSA TARİHÇE

 1980'li yılların başında antiterör ve güvenlik konularında uzman bir ekip tarafından, günümüzde uluslararası bir şirket haline gelen EUBSA (EU Brillstein Security Agency)'nın ilk şirketi olan Brillstein Security Group'un temelleri atıldı. Şirket, dünya çapında anti-terör, hırsızlık/dolandırıcılık karşıtı araştırma ve istihbarat üzerine uzmanlaşmış güvenlik hizmeti sunmaya başladı. Sektördeki uzman ekip yetersizliğinin görülmesi üzerine, EUBSA ve dünyanın farklı yerlerinden gelen güvenlik profesyonelleri ile birlikte EFFACT (Elite Fighting and Fitness and Combat Training) kursları geliştirilerek eğitimlere başlandı. Suç ve terörizm evrenselleştikçe, dünyanın birçok yerinde aynı kalite ve titizlikle güvenlik hizmetlerini sunmaya hazır, konusunda uzmanlaşmış kişilerden oluşan global bir ağ kurulmasına karar verildi. EUBSA BV Inc., PALADIN RISK ASSESSMENT, PALADIN INTEL ve INFORMATION SERVICES gibi güvenlik ve tesis yönetim alanlarında önemli uzman şirketler ağa katıldı. Amerika ve Avrupa'nın yanı sıra, Güney Afrika, Kuzey Afrika, Kenya, Pakistan ve Hindistan'da yeni BSG-EUBSA bölge ofisleri kuruldu. Nepal, Afganistan ve Tahiti de BSG bünyesine katılan ülkeler arasına girdi. BSA (Brillstein Security Academy) e-eğitim kurumunun işbirliği ile eğitim ve araştırma kursları dahil olmak üzere tüm güvenlik ve diğer hizmet alanlarını kapsayan bir birlik 1991 yılında kurularak başarılı hizmetleri ile günümüzde de faaliyetlerine devam etmektedir. Günümüzde BRILLSTEIN SECURITY, dünya çapında yüksek derecede profesyonel ve yetenekli, dünyanın her bir tarafına her türlü profesyonel güvenlik ve koruma hizmeti, güvenlik eğitimi, özel ve tüzel kişilere özel koruma hizmetleri sunabilen bir dizi şirketten oluşmaktadır. Dünya çapında 550 ofisten oluşan Brillstein Security Group (BSG) içinde EUBSA, birinci sınıf güvenlik hizmetlerinin ana sağlayıcısıdır. Güvenlik ve koruma hizmetlerinde yüksek kaliteyi garantilemek adına ağa bağlı tüm ülkelerde BSG standartlarında hizmet verilmektedir..

CEO'NUN MESAJI

Furkan ALBAYRAK - Ceo

Merhaba,

 

Ticari rekabetin zirveye çıktığı günümüz global ekonomilerinde herkesin kendi işine odaklanması, kendi sektöründe rekabet etmesi ve kendi işinden kazanç elde etmesi gerekliliği kaçınılmaz bir hale gelmiştir.

Bu sebep ile işletme içinde yada dışında işiniz olmayan ama yapmak zorunda olduğunuz işlerinizi başka kurum yada kişilere devretmek fikri dünyada 200 senedir Türkiye de 50 senedir yapılmaya çalışılmaktadır. Bu amaç ve istekle 40 yıl önce Amerika Birleşik Devletlerinde kurulmuş bugün 5 kıta, 57 ülke, 550 ofis ve 450.000 çalışan ile 2010 yılında Türkiye de faaliyetlerine başlayan Eubsa Turkey, her yıl bir önceki yıldan ortalama yüzde 80 daha fazla büyüyen, marka bilinirliği kategorisinde bugün sektörde ilk 5 firma arasında yer alan, üstelik bütün bunları 4 yıla sığdırmış bir hizmet grubudur.

 

2010 yılında Türkiye ye girme kararı alan ve tüm sektörün yine yabancı bir oyuncu bakış açısıyla karşı karşıya kalan Eubsa, yerel şartları ve müşterileri iyi tanıyan yönetim ekibinin sayesinde diğer firmaların hatalarına düşmemiş, kontrollü, stratejik ve  sektöre getirdiği yenilikler ile başarılı bir şekilde büyümüştür.

 

Bu yeniliklerden bazılarını açmak gerekirse 4 yılda 13 milyon USD hibe müşteri yatırımı, Eubsandık uygulaması ile 4 milyon USD tutarında personele hibe yada faizsiz kredi, Türkiye de ve Avrupa da sektöründe tek uygulayıcısı olduğumuz yaratıcı drama eğitimleri, hizmet verdiğimiz her projeyi gezen ve personel ile terapiler yapan işyeri psikologları, denetimleri dijital ortamda ve online müşteriye izletebilen sistemler şeklinde özetleyebiliriz.

 

Ham maddenizin insan olduğu bir sektörde hatalardan kaçamayacağımızın bilinciyle Eubsa yı  kurduk. Uluslararası firmaların tipik özelliği olan hantal bir kurumsallık yada yerel patron şirketlerindeki sistemsiz amatörlük gibi özelliklerin yapımızda asla olmaması gerektiğine inandık… İnsana değer verdik, insana değer kattık… Sonuçta biz kazandık…Türkiye de 4 yılda 51 ilde 4950 kişilik operasyonu ve rakiplerini kıskandıran referans listesi ile Eubsa Turkey i sizlere sunmaktan onur duyarım.

 

Saygılarımla,

DEĞERLERİMİZ

DÜNYA'DA EUBSA

10

Personel sirkülasyonunu, farklı insan kaynakları uygulamaları ile en az seviyede tutmaya gayret ediyoruz.

Düzenli eğitimlerle insan kaynaklarına yatırım yapıyor, hizmet kalitesini tüm çalışanlarımızla beraber topyekun sahipleniyoruz.

9

8

Uzun soluklu ve kalıcı ilişki kurmanın memnuniyetten geçtiğini biliyoruz.

Hizmetlerin zamanında ve sürekli yükselen bir kalite anlayışı ile verilmesini sağlayarak müşteri memnuniyetini sürekli arttırmayı hedefliyoruz.

7

6

Müşterilerimizin beklentilerine tamamıyla karşılık verebilmek için firmamızın teknik yeterliliğini, gerek donanım, gerekse insan kaynakları olarak arttırıyoruz.

Uzmanlaşmaya inanıyor ve her geçen gün derinlik kazanmak için emek harcıyoruz.

5

4

Her bir projemizde uluslararası tecrübelerimizi paylaşırken, öncelikli amacımız olan güvenlikle beraber, müşterilerimize değer katmaya gayret ediyoruz.

Bilgi gizliliğini sağlamak amacıyla, etik kuralların yanı sıra fiziksel ve teknolojik tedbirler alıyoruz.

3

2

İlişkilerimizi karşılıklı güvene dayalı temeller üzerine inşa ediyoruz.

Etik kurallara, yasa ve yönetmeliklere uygun çalışmayı farkındalığımızın en önemli göstergesi sayıyoruz.

1

DÜNYA'DA

 

57 ÜLKE

550 OFİS

450.000 PERSONEL

 

TÜRKİYE'DE

 

51 ŞEHİR

4950 PERSONEL

 

FARKLI ANALİZ - FARKLI ÇÖZÜMLER

EUBSA, dünyanın her yerinde elde ettiği global tecrübeyi, hizmet verdiği bölgenin yerel şartları ile harmanlar. Böylece, müşterilerin durumunu ve ihtiyaçlarını doğru analiz ederek benzerlerinden farklı çözümler sunar. Biz buna "görülmeyeni görmek" diyoruz.

SÜREKLİ VE GÜNCEL EĞİTİM

EUBSA, hizmet verdiği bölgenin yerel kaynakları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Farkı yaratan unsur, o insanlara neyi nasıl verdiğinizdir. Global tecrübesini, uluslararası eğitmenler aracılığı ile yerel insanlarla kolay anlaşılır biçimde paylaşan EUBSA TÜRKİYE, bu eğitimlerin sürekliliği ve denetimlerle sorgulanması sonucu kalitesini en üst seviyede tutar. Biz buna "doğru maya, doğru hamur" diyoruz.

MİNİMUM REAKSİYON SÜRESİ

Başarısı dünyanın birçok yerinde kanıtlanmış hizmetimizde, elbette ki, sorunlar da meydana gelecektir. Hizmetimizde meydana gelebilecek en ufak aksamada veya bize ihtiyacınız olan her hangi bir durumda, mümkün olan minimum süre içinde, EUBSA TÜRKİYE yetkilisini yanınızda bulabilirsiniz. Biz buna "kesintisiz hizmet" diyoruz.

YASAL ÇALIŞMA

Dünyanın her yerinde müşterimizi memnun eden en önemli unsurun "mutlu EUBSA personeli" olduğunu bilerek hareket eden organizasyonumuz, farklı insan kaynakları uygulamalarının yanı sıra, yasal yükümlülüklerini de yerine getirerek, personel ve müşteri memnuniyetinin süreklilik arz etmesini sağlar. Devlet mercilerine karşı olan yasal yükümlülüklerini de eksiksiz tamamlayan EUBSA TÜRKİYE, müşterisini asla riske atmaz. Biz buna "Etik değerlere bağlılık" diyoruz.

SEKTÖRÜN ÜZERİNDE FARKLI BİR SİGORTA

Hammaddesi insan olan bir sektörde riskler ne kadar belirlenirse belirlensin, küçük ya da büyük sorunlara maruz kalındığı ve sonucunda zararlar ile karşılaşıldığı gerçeği yadsınamaz. Hangi mevkide olursa olsun, her bir çalışanımız, EUBSA ailesinin bir parçası olup, her yaptığı olumlu ya da olumsuz performans, markamızın garantisi altındadır. Bu mantıktan yola çıkarak, dünyanın her yerinde geçerli olan global sigorta anlaşmamız, gerek kapsam olarak, gerekse tutar olarak, hatamızdan kaynaklanan müşterimizin veya personelimizin maddi hasarını telafi eder. Biz buna "Kötü günde de dostuz" diyoruz.

7/24 DİJİTAL DENETİM

Eğitim ve eğitimcinin başarısı, eğitilenin başarısı değildir. Eğitim sistemi ve eğitimciler ne kadar iyi olursa olsun, hata insana mahsustur. Bu bilinçten yola çıkan EUBSA TÜRKİYE, geniş yönetici kadrosu ve araç filosu ile 7 gün 24 saat personelini denetlemektedir. Denetim sistemini, teknolojik altyapı ile destekleyen EUBSA TÜRKİYE, denetimlerini mobil cihazlarla yapar; size hizmet veren personelimizin durumu ve performansı hakkındaki bilgileri, size özel kullanıcı adı ve şifrenizi sistemimize girerek canlı olarak görebilme olanağı sağlar. Eğer isterseniz, personelimizi internet veya cep telefonunuzdan 24 saat canlı olarak da seyredebilirsiniz. Biz buna "çözüm ortakları arasında şeffaflık" diyoruz.

YÜKSEK MOTİVASYON SORUNSUZ HİZMET

Personellerimizi sadece profesyonel göz ile görmüyoruz. Yaptiğımız işlerde insan motivasyonu ve psikolojisinin onemini biliyoruz. Bu bilinç ile  işyeri psikologlarimiz, hizmet verdigimiz projeleri düzenli ziyaret eder EUBSA personelleri ile mülakatlar yapar sorunlarina çözum arar. Mutlu personel iyi hizmet verir. Biz buna “iyi orta, gol getirir” diyoruz.

EUBSANDIK

Eubsa çalisanlarinin belli bir süre ve tutar ile uye olduğu sandik eubsa çalisanlarina 10 maaş 60 aya kadar faizsiz kredi imkani tanimaktadir. Biz buna “ aile icinde lafı olmaz” diyoruz.

YATIRIM

Türkiye'ye ayırdığı bütçesini müşterisi ve personelinin ihtiyaçlarına harcayan EUBSA TURKEY 2010 yılından beri müşterilerine 13 Milyon USD karşılıksız hibe yatırım yapmış olmanın haklı grurunu yaşamaktadır.

Biz buna " gerçekten çözüm , gerçekten ortaklık " diyoruz.

YEREL VE GLOBAL İÇ DENETİM

Her insanın ve organizasyonun hata yapabileceği bilinci ile yada kalitenin belli bir standart ve üzerinde  kalabilmesi amacıyla EUBSA TURKEY iç denetim direktörlüğü tarafından denetlenen departmanların sonuçları yurt dışı organizasyonuna rapor edilir. Yıllık belli periyodlarda da EUBSA WORLD grup şirketlerinden PALADIN RISK ASSESSMENT INTERNATIONAL tarafından tüm EUBSA ülkeleri gibi EUBSA TURKEY de denetime tabi tutulur. Biz buna “güven iyidir, kontrol daha iyidir…” diyoruz.

BAĞIMSIZ MALİ DENETİM

Yasallığı bu kadar tartışılan bir sektörde, Kurumsallığın gereği olarak bağımsız uluslararası mali denetim şirketlerine kendi mali yapısını ve yasallığını denetleten EUBSA TURKEY, bu denetim sonuçlarını müşterileri ile paylaşarak onların sorumluluklarını da garanti altına alır. Biz buna “memnuniyet sadece sahada kalmamalı” diyoruz.

ALANINDA OTORİTE DANIŞMANLAR KURULU

Üst yönetimimiz işinde iyidir. Ama her şeyi bilemez. Bu mantıkla her biri kendi alanında tanınmış insanlardan oluşan Mali, SGK, Hukuk, ISIG ve OPERASYON ana başlıklarında faaliyet gösteren  EUBSA TURKEY DANISMANLAR KURULU,  üst yönetimimize gerekli durumlarda  kılavuzluk eder. Biz buna “ Akıl akıldan üstündür” diyoruz.

EKİBİMİZ

ADRES

Örnek Mh. Ercüment Batanay Sk. No:25 Ataşehir - İstanbul

TELEFON

444 3 120

SOSYAL MEDYA

Copyright © 2014 EUBSA TURKEY  |  Tüm Hakları Saklıdır

Design by db